• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SB. Jeżeli chcesz otworzyć plik SB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Scratch Finished Product Format MIT

Co to jest plik SB?

Plik SB to projekt stworzony przez Scratch, platformę tworzenia aplikacji utworzoną w MIT (Massachusetts Institute of Technology). Zawiera wszystkie informacje o projekcie, w tym wszelkie importowane media, takie jak spritami, dźwiękami i obrazami. Pliki SB zostały zastąpione przez pliki .SB2 zapisywane w formacie Scratch 2.0.

Plik SB jest głównym plikiem związanym z MIT Scratch 1. Plik jest zapisywany w formacie pliku z zarysowania, który składa się z kodu napisanego w języku programowania zarysowania. Pliki projektów mogą zostać użyte do tworzenia małych gier i innych typów interaktywnych programów.

Scratch został opracowany przez Media Lab w MIT i jest głównie używany przez nauczycieli i studentów do tworzenia animacji i gier. Program jest dostępny online lub jako edytor trybu offline dla systemów Windows, macOS i Linux.

Projekt Scratch może być skompilowany jako archiwum Java (plik .JAR), które można uruchomić w przeglądarce internetowej.

Jak otworzyć plik SB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SB

Inne problemy z plikiem SB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SB:

  • plik SB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik