• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku SAFARIEXTZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem SAFARIEXTZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik SAFARIEXTZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku SAFARIEXTZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Safari Extension Format Apple

Co to jest plik SAFARIEXTZ?

Skompresowany plik używany przez Safari, przeglądarkę internetową dla systemu Mac OS X. Zawiera funkcje, które dodają funkcje do przeglądarki internetowej, takie jak nowy pasek wyszukiwania. Zawiera również podpis cyfrowy, który sprawdza dewelopera rozszerzenia. Może przechowywać pliki HTML, CSS, JavaScript i mediów. Zwykle zapisane w katalogu [user] / Library / Safari / Extensions /.

Pliki SAFARIEXTZ można tworzyć przy użyciu rozszerzenia Builder, narzędzia do rozwijania rozszerzeń dołączonego do Safari. Aby uzyskać dostęp do Producenci rozszerzeń, wybierz opcję Develop & rarr. Pokaż program budujący rozszerzenie z menu Safari.

Podczas tworzenia rozszerzenia Safari program budujący rozszerzenie tworzy folder z rozszerzeniem ".Safariextension". Wraz z rozwojem program budujący rozszerzenie używa tego folderu, aby utworzyć plik pakietu skompresowanego z rozszerzeniem ".Safariextz".

Firma Apple wprowadziła rozszerzenia Safari w Safari 5.0. Rozszerzenia domyślnie nie są włączone w 5.0 (są włączone w Safari 5.0.1 i nowszych). Aby włączyć je w wersji 5.0, musisz najpierw zaznaczyć opcję, aby wyświetlić menu Develop na pasku menu (Safari & rarr. Preferences ... & rarr. Advanced). Następnie wybierz opcję Develop & rarr. Włącz rozszerzenia z paska menu.

Jak otworzyć plik SAFARIEXTZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku SAFARIEXTZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi SAFARIEXTZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem SAFARIEXTZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik SAFARIEXTZ

Inne problemy z plikiem SAFARIEXTZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem SAFARIEXTZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami SAFARIEXTZ:

  • plik SAFARIEXTZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku SAFARIEXTZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik SAFARIEXTZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik