• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RUN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RUN. Jeżeli chcesz otworzyć plik RUN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RUN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Linux Executable Format N/A

Co to jest plik RUN?

Plik wykonywalny zwykle używany dla instalatorów programów Linux. Zawiera dane programu i instrukcje dotyczące instalacji. Często używane do dystrybucji sterowników urządzeń i aplikacji.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem pliku RUN, plik prawdopodobnie nie ma uprawnień do wykonywania. Możesz użyć polecenia chmod, aby dodać uprawnienia do wykonywania (chmod + x myfile.Run), a następnie uruchom plik w skorupie za pomocą polecenia ./myfile.Run.

Bądź ostrożny podczas uruchamiania plików RUN, ponieważ zawierają kod wykonywalny.

Jak otworzyć plik RUN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RUN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RUN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RUN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RUN

Inne problemy z plikiem RUN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RUN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RUN:

  • plik RUN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RUN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RUN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik