• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RSS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RSS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RSS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RSS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Really Simple Syndication - RSS File Format N/A

Co to jest plik RSS?

Plik RSS to plik z podsumowaniem Rich Site, zapisany w formacie syndykacji opartym na XML. Zawiera nagłówki wiadomości i inne treści internetowe wraz z metadanymi, takimi jak nazwisko autora i datę publikacji. Pliki RSS są wykorzystywane przez wiele witryn internetowych do rozpowszechniania informacji, które są często aktualizowane przez RSS w wydajnym formacie tekstowym.

Użytkownicy mogą subskrybować kanały RSS, aby otrzymywać aktualne, aktualne wiadomości i wpisy na blogu. Adresy internetowe kończące się rozszerzeniem ".Rss" będą otwierane jako kanał RSS w przeglądarkach internetowych, które obsługują RSS.

Jak otworzyć plik RSS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RSS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RSS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RSS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RSS

Inne problemy z plikiem RSS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RSS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RSS:

  • plik RSS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RSS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RSS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik