• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RSO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RSO. Jeżeli chcesz otworzyć plik RSO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RSO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LEGO NXT Brick Audio Format LEGO

Co to jest plik RSO?

Własny format audio używany przez programowany robot LEGO MINDSTORMS NXT. Pliki RSO są zazwyczaj używane do odtwarzania krótkich alarmów lub innych dźwięków systemu. Mogą być konwertowane na standardowe pliki .WAV za pomocą narzędzi konwersji RSO.

LEGO MINDSTORMS NXT "ewoluował" w LEGO MINDSTORMS EV3 w 2013 roku.

Jak otworzyć plik RSO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RSO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RSO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RSO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RSO

Inne problemy z plikiem RSO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RSO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RSO:

  • plik RSO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RSO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RSO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik