• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RPA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RPA. Jeżeli chcesz otworzyć plik RPA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RPA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RIB ITWO Project Archive Format RIB Software

Co to jest plik RPA?

Plik utworzony przez iTWO, pakiet oprogramowania do planowania budowy i inżynierii. Zawiera archiwum bazy danych Progress ObjectStore, która jest formatem przechowywania danych typu backend dla danych projektu iTWO. Służy do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji projektów.

Pliki RPA to kopie zapasowe danych przechowywanych w plikach .RPD. Jeśli użytkownik zapisze bazę danych w iTWO, dane RPD są archiwizowane do pliku RPA.

Jak otworzyć plik RPA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RPA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RPA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RPA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RPA

Inne problemy z plikiem RPA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RPA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RPA:

  • plik RPA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RPA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RPA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik