• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RMVB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RMVB. Jeżeli chcesz otworzyć plik RMVB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RMVB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealMedia Variable Bitrate Format RealNetworks

Co to jest plik RMVB?

Plik RMVB to plik wideo Real Media skompresowany przy użyciu zmiennej szybkości transmisji, który jest zoptymalizowany pod kątem zawartości filmu wideo. Jest to nowsze odmiany standardowego pliku Real Media (.RM), które pozwala na bardziej efektywne kompresowanie.

Pliki RMVB stały się popularnym formatem tytułów filmów w anime i azjatyckich filmach, ponieważ mają mniejsze rozmiary plików i niższe bitrate z lepszą jakością w porównaniu z plikami DivX (.DVX).

Jak otworzyć plik RMVB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RMVB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RMVB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RMVB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RMVB

Inne problemy z plikiem RMVB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RMVB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RMVB:

  • plik RMVB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RMVB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RMVB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RMVB
RMVB do AVI