• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RMS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RMS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RMS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RMS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealMedia Secure Media File Format RealNetworks

Co to jest plik RMS?

Bezpieczny format mediów, który umożliwia szyfrowanie różnych formatów mediów w jednym bezpiecznym kontenerze. Podobny do standardowego pliku Real Media (.RM), ale obsługuje DRM zarządzania uprawnieniami cyfrowymi, co uniemożliwia odtwarzanie pliku na nielegalnych komputerach lub urządzeniach.

Pliki RMS są tworzone przy użyciu programu Helix DRM Packager, który generuje unikalny identyfikator (GUID) globalnie, a także klucz do zabezpieczonego pliku.

Jak otworzyć plik RMS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RMS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RMS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RMS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RMS

Inne problemy z plikiem RMS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RMS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RMS:

  • plik RMS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RMS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RMS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik