• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik RMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealAudio Audio Format RealNetworks

Co to jest plik RMP?

Plik listy odtwarzania używany przede wszystkim przez aplikację do odtwarzania multimediów RealPlayer. Zapisuje playlistę muzyczną przy użyciu formatowania XML. Często używany do udostępniania playlisty z innymi użytkownikami przez Internet. Również używane przez dystrybutorów muzyki podczas publikowania informacji muzycznych.

Pliki RMP zawierają zdalne informacje o serwerze, w których pliki multimedialne mogą być pobierane lub strumieniowe. Są także przechowywane metadane dla poszczególnych utworów, takich jak tytuł, album, artysta, gatunek, nazwa pliku, rozmiar, format i jakość.

Pliki RMP są znane, aby umożliwić włamania w systemach komputerowych, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich otwierania.

Jak otworzyć plik RMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RMP

Inne problemy z plikiem RMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RMP:

  • plik RMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik