• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Research Information Systems Citation Format Research Information Systems

Co to jest plik RIS?

Plik RIS jest plikiem cytowania bibliograficznego zapisanym w formacie opracowanym przez Research Information Systems (RIS). Zawiera szereg wierszy ograniczonych kodami dwuznakowymi i odpowiednią wartością. Pliki RIS zawierają takie informacje, jak tytuł, autor, datę publikacji, słowa kluczowe, wydawcy, numer wydania oraz stronę początkową i końcową.

Utworzono pliki RIS w celu ujednolicenia wymiany informacji o cytatach. Są powszechnie wymieniane między bibliotekami cyfrowymi. Pliki RIS są zapisywane w formacie tekstowym ASCII.

Jak otworzyć plik RIS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIS

Inne problemy z plikiem RIS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIS:

  • plik RIS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RIS
RIS do PDF