• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik RIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel Painter Raster Image Format Corel

Co to jest plik RIF?

Plik RIF to obraz rastrowy stworzony przez Corel Painter (dawniej MetaCreations Painter), program używany do cyfrowego malowania. Zawiera obraz, który może obejmować pędzle, rysunki ołówkiem, grafikę węża oraz wiele innych elementów malowanych.

Corel Painter jest używany zarówno przez przypadkowych, jak i profesjonalnych artystów do tworzenia cyfrowych obrazów. Program zawiera kilka różnych rodzajów szczotek, płócien i narzędzi do rysowania, a także integruje się z wyświetlaczami piórkowymi i rysunkami do rysowania odręcznych.

Plik RIF jest podstawowym typem pliku używanego przez Paintera do przechowywania obrazów utworzonych w programie Painter. Pliki RIF zachowują wszystkie informacje o projekcie, co zazwyczaj czyni je większymi niż standardowymi formatami obrazów rastrowych, takimi jak pliki .GIF lub .JPG. Ponadto pliki RIF są zapisywane oddzielnie od płótna, co pozwala malarzowi na eksperymentowanie z różnymi tekstyliami płótnie później.

Jak otworzyć plik RIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RIF

Inne problemy z plikiem RIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RIF:

  • plik RIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik