• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RGN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RGN. Jeżeli chcesz otworzyć plik RGN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RGN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Garmin Region Format Garmin

Co to jest plik RGN?

Plik danych mapy zapisany w formacie bazy danych. Zawiera mapę określonego regionu, który może być ładowany przez oprogramowanie Garmin i urządzenia GPS. Może również zawierać informacje, które można wykorzystać do aktualizacji oprogramowania układowego urządzenia GPS.

Jak otworzyć plik RGN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RGN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RGN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RGN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RGN

Inne problemy z plikiem RGN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RGN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RGN:

  • plik RGN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RGN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RGN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik