• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RESX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RESX. Jeżeli chcesz otworzyć plik RESX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RESX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio .NET XML Resource Template Format Microsoft

Co to jest plik RESX?

Plik zasobów wykorzystywany przez programy opracowane w systemie Microsoft .NET Framework. Przechowuje obiekty i ciągi dla programu w formacie XML. Mogą zawierać zarówno zwykłe informacje tekstowe, jak i binarne, które są kodowane jako tekst w znacznikach XML.

Pliki RESX są powszechnie używane do przechowywania ustawień aplikacji i innych zasobów programu, takich jak zdjęcia. Jeśli zostaną zaimplementowane poprawnie, mogą zostać zamienione na inne wiązki zasobów bez konieczności ponownej kompilacji aplikacji. Jest to przydatne podczas lokalizowania programów w różnych środowiskach.

Mimo, że pliki RESX mogą zawierać dane binarne, nadal można je przeglądać za pomocą dowolnego edytora tekstu i analizować za pomocą standardowego parsera XML. Obiekty binarne są szyfrowane w ramach <.Data>. Znaczniki, które zawierają właściwości programu i typy MIME. Aplikacja może dekodować obiekty binarne przy użyciu typu programu.

Jak otworzyć plik RESX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RESX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RESX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RESX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RESX

Inne problemy z plikiem RESX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RESX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RESX:

  • plik RESX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RESX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RESX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik