• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RDLC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RDLC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RDLC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RDLC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Report Definition Format Microsoft

Co to jest plik RDLC?

Plik definicji raportu utworzony przez program Microsoft Visual Studio, aplikację, która umożliwia programistom tworzenie programów Windows. Zawiera ustawienia układu, pola tekstowe, grafiki i inne informacje dla raportu. Zapisane przy użyciu formatowania XML.

Pliki RDLC służą do generowania raportów w aplikacji klienckiej z kontrolą ReportViewer programu Visual Studio w trybie przetwarzania lokalnego (w przeciwieństwie do trybu przetwarzania zdalnego).

Jak otworzyć plik RDLC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RDLC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RDLC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RDLC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RDLC

Inne problemy z plikiem RDLC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RDLC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RDLC:

  • plik RDLC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RDLC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RDLC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik