• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RCS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RCS. Jeżeli chcesz otworzyć plik RCS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RCS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RandomControl Scene Format RandomControl

Co to jest plik RCS?

Plik sceny 3D używany przez produkty oprogramowania RandomControl, takie jak fryrender i Arion. Zapewnia scenę wyeksportowaną z aplikacji do modelowania 3D (z dodatkiem fryrender lub wtyczki Arion). Służy do przechowywania sceny w formacie, który można przesłać do silnika renderowania.

Format RCS zastąpiono formatem .FRYK RandomControl z wersji frytownicy 1.6.

Jak otworzyć plik RCS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RCS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RCS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RCS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RCS

Inne problemy z plikiem RCS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RCS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RCS:

  • plik RCS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RCS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RCS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik