• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RC. Jeżeli chcesz otworzyć plik RC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Visual C/C++ Resource Script Format Microsoft

Co to jest plik RC?

Plik dewelopera używany przez aplikacje do tworzenia oprogramowania, takie jak Visual Studio i Borland C ++. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i zawiera odniesienia do zasobów, takie jak składniki interfejsu użytkownika, obrazy lub pliki ikon. Służy do kompilacji zasobów do plików .RES używanych podczas ostatecznego budowania programu.

Jak otworzyć plik RC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RC

Inne problemy z plikiem RC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RC:

  • plik RC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik