• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAT. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PICS Platform For Internet Content Selection Format W3C

Co to jest plik RAT?

Plik używany przez implementacje systemu Oceny stron internetowych PICS (Platform for Internet Content Selection), służącego do oceniania stron internetowych w oparciu o treść. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i określa kategorie do oceny materiałów jawnych, takich jak język, materiały seksualne i przemoc.

Pliki RAT są używane do instalowania systemów ratingowych na komputerach, które blokują dostęp do witryn spełniających kryteria reguł PICS. Komponent Microsoft Content Advisor, zintegrowany z programem Internet Explorer, może używać plików RAT do zainstalowania systemu oceny, który pomaga odmówić dostępu do niektórych stron internetowych. Aby zainstalować system oceny, kliknij dwukrotnie plik RAT.

System PICS nie jest powszechnie obsługiwany, ale Content Advisor programu Internet Explorer może nadal używać plików PICS RAT.

Jak otworzyć plik RAT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAT

Inne problemy z plikiem RAT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAT:

  • plik RAT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik