• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Real Audio Metafile RealNetworks

Co to jest plik RAM?

Plik łącza używany przez program RealPlayer - program służący do przesyłania strumieniowego audio i wideo w Internecie. Zapisano w prostym tekście i zawiera hiperłącze do odpowiedniego pliku .RA, który może być przesyłany strumieniowo. Zawiera adres URL "pnm" lub "rtsp", czyli protokoły używane do dostępu i odtwarzania danych RealAudio.

Jak otworzyć plik RAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAM

Inne problemy z plikiem RAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAM:

  • plik RAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik