• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAL. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinRail Track Design Format Span Software

Co to jest plik RAL?

Projekt toru kolejowego stworzony przy pomocy programu WinRail, programu do projektowania układów kolejowych modelów. Określa sposób umieszczania utworów i zawiera numery artykułów używanych utworów. Mogą również zawierać inne treści, takie jak budynki, drzewa, dnie i inne obiekty.

Jak otworzyć plik RAL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAL

Inne problemy z plikiem RAL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAL:

  • plik RAL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik