• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QUA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QUA. Jeżeli chcesz otworzyć plik QUA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QUA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Avira AntiVir Format Avira Operations

Co to jest plik QUA?

Plik utworzony przez Avira AntiVir, aplikację antywirusową. Zapisuje zainfekowany plik w zaszyfrowanym formacie, dzięki czemu nie można go otworzyć ręcznie. Służy do kwarantanny plików zawierających wirusy.

Program Avira AntiVir kwarantannie zainfekowane pliki szyfrując je i przenosząc do bezpiecznej lokalizacji. Gdy oprogramowanie pobiera aktualizację, która może wyczyścić określony plik, usuwa wirusa, odszyfrowuje plik i przenosi plik z powrotem do swojej pierwotnej lokalizacji.

Jak otworzyć plik QUA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QUA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QUA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QUA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QUA

Inne problemy z plikiem QUA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QUA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QUA:

  • plik QUA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QUA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QUA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik