• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QTP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QTP. Jeżeli chcesz otworzyć plik QTP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QTP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple QuickTime Preferences Format Apple

Co to jest plik QTP?

Plik preferencji utworzony przez program do odtwarzania wideo QuickTime. Zawiera preferencje, takie jak szybkość połączenia, opcje aktualizacji oprogramowania, wyświetlanie ikony paska zadań oraz powiadomienia dotyczące asocjacji plików. Służy do zapamiętywania i automatycznie wprowadzania preferencji użytkownika w programie QuickTime.

Pliki QTP odnoszą się tylko do wersji QuickTime dla systemu Windows. Są one przechowywane z nazwą QuickTime.Qtp i zazwyczaj znajdują się w katalogu użytkownika AppDataApple ComputerQuickTime.

Jak otworzyć plik QTP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QTP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QTP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QTP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QTP

Inne problemy z plikiem QTP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QTP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QTP:

  • plik QTP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QTP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QTP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik