• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QTI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QTI. Jeżeli chcesz otworzyć plik QTI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QTI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple QuickTime Image Format Apple

Co to jest plik QTI?

Obraz utworzony i skompresowany z programem Apple QuickTime. Używa tych samych typów atomów, co film QuickTime: "idsc" (zawierający opis obrazu) i "idat" (zawierający dane obrazu).

Firma Apple zaleca stosowanie rozszerzenia .QIF dla obrazów QuickTime.

Jak otworzyć plik QTI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QTI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QTI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QTI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QTI

Inne problemy z plikiem QTI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QTI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QTI:

  • plik QTI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QTI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QTI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik