• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QSS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QSS. Jeżeli chcesz otworzyć plik QSS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QSS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nokia Qt Style Sheet Format Nokia

Co to jest plik QSS?

Plik arkusza stylów używany przez programy Qt (wymawiane "słodkie"). Zawiera definicje wyglądu elementów GUI, w tym czcionki, rozmiary, kolory, układy i przewijania myszy. Zapewnia bibliotekę stylów, które można włączyć do interfejsu użytkownika.

Qt jest wieloplatformowym frameworkem do tworzenia aplikacji w wielu środowiskach bez ponownego kompilowania kodu programu. Jest używany przez program Google Earth, a także odtwarzacz multimedialny VLC.

Pliki QSS są podobne do plików .CSS. Mogą być tworzone za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Qt SDK został wcześniej opracowany przez firmę Nokia, zanim Digia nabyła oprogramowanie.

Jak otworzyć plik QSS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QSS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QSS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QSS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QSS

Inne problemy z plikiem QSS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QSS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QSS:

  • plik QSS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QSS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QSS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik