• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik QPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
QuarkXPress Project Template Format Quark Software

Co to jest plik QPT?

Plik szablonu stworzony przez QuarkXPress, program służący do tworzenia profesjonalnych układów stron. Zapisuje informacje o formatowaniu, obrazie i formatowaniu strony. Umożliwia użytkownikom tworzenie wielu plików .QXP, które mają takie same właściwości wyglądu i układu.

Pliki QPT są często używane do tworzenia szablonów broszur, biuletynów, ulotek i innych publikacji.

Jak otworzyć plik QPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QPT

Inne problemy z plikiem QPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QPT:

  • plik QPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik