• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik QIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Quicken Interchange Format Intuit

Co to jest plik QIF?

Plik tekstowy ASCII generowany przez oprogramowanie finansowe Quicken. Zawiera konta finansowe użytkownika w formacie tekstowym. Służy do przesyłania danych między różnymi plikami danych Quicken lub z witryny instytucji finansowych do oprogramowania Quicken.

Format QIF został opracowany przez firmę Intuit, ale obecnie jest obsługiwany przez kilka programów finansowych i księgowych.

Jak otworzyć plik QIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QIF

Inne problemy z plikiem QIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QIF:

  • plik QIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku QIF
QIF do XLS