• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik QIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows 95/98 Backup Format Microsoft

Co to jest plik QIC?

Plik kopii zapasowej utworzony przez narzędzie do tworzenia kopii zapasowych dołączone do systemu Windows 95 i 98. Zapisano w formacie QIC-113. Zawiera kolekcję plików w skompresowanym archiwum, które są rozbudowywane podczas przywracania przy użyciu programu Kopia zapasowa systemu Windows.

Pliki QIC mogą być również otwierane przez oprogramowanie "Backup My PC" firmy Roxio. Roxio nie oferuje już tego produktu.

Format pliku QIC nie jest zgodny z narzędziami do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu Windows XP, Vista i Windows 7.

Jak otworzyć plik QIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QIC

Inne problemy z plikiem QIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QIC:

  • plik QIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik