• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QDP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QDP. Jeżeli chcesz otworzyć plik QDP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QDP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MPQDraft Plugin Format NASA

Co to jest plik QDP?

Plik używany przez Quick and Dandy Plotter (QDP), program służący do wykreślania wykresów z plików tekstowych ASCII. Zawiera współrzędne plotera, takie jak wartości X i Y. Może również zawierać polecenia do formatowania danych wyjściowych.

Pliki QDP przechowują współrzędne, które można wykreślić na wykresie wizualnym podczas wprowadzania do programu Szybki i Dandy Plotter.

Program QDP został pierwotnie opracowany w NASA Marshall Space Flight Center.

Jak otworzyć plik QDP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QDP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QDP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QDP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QDP

Inne problemy z plikiem QDP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QDP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QDP:

  • plik QDP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QDP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QDP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik