• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik QCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Qualcomm PureVoice QCELP Recorder And Player Voice Format QUALCOMM

Co to jest plik QCP?

Plik audio utworzony w formacie PureVoice firmy QUALCOMM. Służy do nagrywania głosu ludzkiego i dzwonków telefonów komórkowych. Zaprojektowany dla częstotliwości głosowych i wykorzystuje zmienne częstotliwości kodowania, aby wykorzystać naturalne przerwy w ludzkiej mowie. Czasami wysyłane jako załącznik do poczty elektronicznej, które można odtwarzać przy użyciu nagrywarki PureVoice firmy QUALCOMM, wtyczki do aplikacji poczty e-mail.

Możesz tworzyć pliki QCP, a także konwertować je na dźwięk PCM za pomocą narzędzia PureVoice Converter firmy QUALCOMM, narzędzia wiersza polecenia systemu Windows. Program QCP Converter może konwertować wiele popularnych formatów audio do plików QCP. Firma QUALCOMM udostępnia również pakiet PureVoice SDK, który może służyć do osadzania funkcji PureVoice w aplikacjach.

PureVoice Player-Recorder, Konwerter i SDK zostały zaprzestane i nie są już dostępne.

Jak otworzyć plik QCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QCP

Inne problemy z plikiem QCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QCP:

  • plik QCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik