• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QC. Jeżeli chcesz otworzyć plik QC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Quake C Script Format Valve

Co to jest plik QC?

Skrypt używany do kompilacji .SMD (Studiomdl Data) modele gier opartych na systemie ASCII w plikach modeli Half-Life .MDL. Zawiera polecenia do określania nazwy modelu, modelu modelu SMD, lokalizacji materiałów i innych właściwości. Kompiluje do pliku MDL za pomocą programu Studiomdl, narzędzia wiersza polecenia Valve.

Akronim "QC" oznacza "QuakeC", czyli język skryptowy Quake, używany jako podstawa do skryptów Valve QC.

Pliki QC są w rzeczywistości wykorzystywane przez silnik gier Valve's Source, więc nie są ograniczone do modeli Half-Life.

Jak otworzyć plik QC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QC

Inne problemy z plikiem QC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QC:

  • plik QC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik