• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PZP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PZP. Jeżeli chcesz otworzyć plik PZP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PZP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Roxio PhotoSuite Project Format Sonic Solutions

Co to jest plik PZP?

Plik projektu stworzony przez PhotoSuite, program służący do edycji zdjęć cyfrowych. Zawiera obrazy projektu, ustawienia i zasoby. Zapisuje projekt jako kompozycje na warstwach, dzięki czemu modyfikacje historyczne mogą być modyfikowane. Przydatne do tworzenia szablonów wizytówek, kalendarzy i kart okolicznościowych.

MGI PhotoSuite został przejęty przez Roxio i został przemianowany na Roxio PhotoShow. Pliki PZP utworzone przez program PhotoSuite nie są kompatybilne z programem PhotoShow. Jednak PhotoSuite, który jest teraz dołączony do Roxio Creator, może otwierać pliki PZP.

Jak otworzyć plik PZP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PZP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PZP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PZP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PZP

Inne problemy z plikiem PZP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PZP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PZP:

  • plik PZP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PZP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PZP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik