• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PZFX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PZFX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PZFX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PZFX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GraphPad Prism XML Project GraphPad Software, Inc.

Co to jest plik PZFX?

Plik PZFX to projekt Prism stworzony przez GraphPad Prism, aplikację naukową służącą do analizy i tworzenia wykresów. Zawiera dane projektu, w tym wykresy i układy, notatki i tabele.

Plik PZFX zastąpił plik .PZF w wersji 5 Prism. Oryginalny plik PZF został zapisany w formacie binarnym, podczas gdy format PZFX zapisuje wszystkie tabele danych i arkusze danych w formacie XML oraz pozostałe informacje, takie jak wykresy, układy i wyniki, w formacie czytelnym przez Prism.

Niektóre zalety formatu PZFX w formacie PZF są następujące: Użyteczne do wymiany danych Około 10% mniejszej wielkości Więcej zabezpieczeń dla wypiekania, ponieważ wiele danych jest w formacie zwykłym

GraphPad Prism to popularna aplikacja stosowana w ośrodkach medycznych i firmach farmaceutycznych przez biologów i fizycznych i społecznych naukowców. Jest również używany przez studentów uniwersytetów. Aplikacja udostępnia narzędzia i biostatystyki naukowe umożliwiające analizę danych i generowanie wykresów, które mogą być publikowane w dokumentach .DOCX, prezentacjach .PPTX i stronach internetowych.

Jak otworzyć plik PZFX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PZFX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PZFX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PZFX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PZFX

Inne problemy z plikiem PZFX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PZFX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PZFX:

  • plik PZFX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PZFX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PZFX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik