• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PZF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PZF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PZF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PZF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GraphPad Prism Project GraphPad Software, Inc.

Co to jest plik PZF?

Plik PZF to projekt Prism stworzony przez GraphPad Prism, aplikację służącą do tworzenia wykresów naukowych. Zawiera dane projektu Prism, takie jak wyniki analizy i wybory, wykresy i układy, tabele i notatki.

Prism daje wybór oszczędności Twojego projektu w formacie PZF, .PZFX i Compact PZF. Plik PZF jest zapisywany w formacie binarnym i był podstawowym formatem aż do wersji 5 Prism, gdy został zastąpiony formatem PZFX. W formacie PZFX można zapisać kilka korzyści, jednak pojawiły się problemy z otwieraniem plików PZFX wysyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej, które zostały rozwiązane przez zapisanie danych Prism w starszym formacie PZF. Również aktualne wersje Prism nadal obsługują format PZF. Kompaktowy format PZF jest inną alternatywą, ponieważ umożliwia zapisanie projektu Prism w formacie PZF, ale bez wyników anlysis (oszczędzających miejsce), które będą musiały zostać ponownie skomercjalizowane podczas otwierania pliku.

GraphPad Prism jest wykorzystywany głównie przez biologów, studentów, fizycznych i społecznych naukowców z uniwersytetów, ośrodków medycznych i firm farmaceutycznych na całym świecie. Aplikacja zawiera narzędzia do nauki grafiki, dopasowanie krzywej regresji nieliniowej oraz biostatystykę do analizy danych i generowania wykresów, które można publikować na stronach internetowych, plikach .DOCX i .PPTX.

Jak otworzyć plik PZF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PZF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PZF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PZF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PZF

Inne problemy z plikiem PZF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PZF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PZF:

  • plik PZF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PZF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PZF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik