• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PVK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PVK. Jeżeli chcesz otworzyć plik PVK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PVK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Private Key Format Microsoft

Co to jest plik PVK?

Plik klucza prywatnego używany przez programistów do cyfrowo podpisujących aplikacji. Przechowuje klucz jako segment szyfrowanych danych w małym pliku. Umożliwia uwierzytelnianie pakietu aplikacji przez użytkowników końcowych. Często używane w połączeniu z plikami .SPC i .PFX.

Przykłady programów PKCS (standardy kryptografii kluczy publicznych) obejmują narzędzie podpisywania plików .NET Framework firmy Microsoft (Signcode.Exe) i OpenSSL.

Jak otworzyć plik PVK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PVK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PVK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PVK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PVK

Inne problemy z plikiem PVK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PVK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PVK:

  • plik PVK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PVK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PVK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik