• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PS1

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PS1. Jeżeli chcesz otworzyć plik PS1, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PS1

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows PowerShell Format Microsoft

Co to jest plik PS1?

Script lub "cmdlet", używane przez system Windows PowerShell, program powłoki systemu Windows zbudowany w systemie Microsoft .NET Framework. Zawiera szereg wierszy napisanych w języku skryptowym PowerShell. Podobny do pliku .BAT lub .CMD, ale wykonywany przez program Windows PowerShell zamiast programów Windows CMD.EXE i COMMAND.COM.

Cmdlets może być używany do automatyzacji zadań systemu Windows. Na przykład polecenie cmdlet może zmienić nazwę grupy plików na nowe rozszerzenie. Inny cmdlet może badać rejestr Windows i wyświetlać wyniki w pliku. Cmdlets obsługuje również aliasy, rurociągi oraz parametry nazwane i pozycyjne dla poleceń.

Windows PowerShell jest domyślnie zainstalowany w systemie Windows 7.

Zachowaj ostrożność podczas wykonywania skryptów PS1, ponieważ mogą zawierać funkcje, które mają dostęp do najważniejszych elementów systemu operacyjnego Windows.

Jak otworzyć plik PS1?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PS1 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PS1 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PS1 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PS1

Inne problemy z plikiem PS1

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PS1 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PS1:

  • plik PS1 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PS1 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PS1 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik