• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lotus Freelance Graphics Format IBM

Co to jest plik PRZ?

Prezentacja pokazu slajdów utworzona przez firmę Freelance Graphics, starsze oprogramowanie prezentacyjne opracowane przez firmę Lotus, która została przejęta przez firmę IBM. Zapisuje serię slajdów, zazwyczaj zawierających tytuł, podpunkty i grafiki na każdym slajdzie. Nadal można oglądać za pomocą Freelance Mobile Screen Player Player.

Odtwarzacz programu Freelance Mobile Screen Player został przerwany.

Jak otworzyć plik PRZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRZ

Inne problemy z plikiem PRZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRZ:

  • plik PRZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik