• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Media Player Media Format Microsoft

Co to jest plik PRX?

Plik XML używany przez programy multimedialne Microsoft Windows do publikacji cyfrowych plików wideo. Zapewnia kodeki audio i wideo, a także docelowe szybkości transmisji i język. Służy do publikowania filmów o tym samym formacie i jakości.

Pliki PRX są określane przez kilka programów Microsoft Windows, w tym Windows Media Player, Windows Media Encoder i Windows Live Movie Maker. Mogą być edytowane przy użyciu edytora profilu Windows Media, który jest dołączony do instalacji programu Windows Media Encoder.

Profile nośników są obsługiwane przez program Windows Media Player 9 i nowsze wersje.

Jak otworzyć plik PRX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRX

Inne problemy z plikiem PRX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRX:

  • plik PRX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik