• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRW. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Artlantis Shader Preview Format Abvent

Co to jest plik PRW?

Podgląd trójwymiarowego obrazu lub sceny przy użyciu programu Artlantis, programu renderowania 3D. Zazwyczaj zapisywane razem z innym plikiem graficznym (takim jak plik .TGA). Pozwala na podgląd obrazu 3D przed jego otwarciem.

Jak otworzyć plik PRW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRW

Inne problemy z plikiem PRW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRW:

  • plik PRW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik