• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PROTO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PROTO. Jeżeli chcesz otworzyć plik PROTO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PROTO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Protocol Buffers Buffer Format Google

Co to jest plik PROTO?

Plik dla programistów utworzony w formacie buforu protokołu Google, format szeregowania danych używany do wymiany danych. Określa jeden lub więcej "wiadomości" jako rekordy logiczne, z których każda zawiera pary nazw-wartość (eG, wiadomość Osoba może mieć identyfikator, nazwę i adres). Zaprojektowany jako alternatywa dla XML do wymiany danych.

Gdy określony schemat buforu protokołu został określony, można użyć bibliotek buforów protokołów Google Java, C ++ lub Python ("protobuf") do automatycznego generowania kodu źródłowego. Po wygenerowaniu kodu źródłowego można używać w programie do tworzenia strukturalnych danych, a także odczytywania i zapisywania go w strumieniach wejściowych i wyjściowych.

Bufory protokołów są używane do szeregowania obiektów z programów Java, C ++ lub Python. Umożliwia to kodowanie danych w formacie wspólnym i wymianę między aplikacjami napisanymi w trzech językach.

Bufory protokołów są wykorzystywane przez prawie wszystkie wewnętrzne formaty plików i protokoły RPC firmy Google.

Jak otworzyć plik PROTO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PROTO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PROTO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PROTO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PROTO

Inne problemy z plikiem PROTO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PROTO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PROTO:

  • plik PROTO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PROTO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PROTO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik