• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRI. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Qt Project Include Format Nokia

Co to jest plik PRI?

Plik ustawień tworzenia oprogramowania wykorzystywany przez aplikacje utworzone dla Qt, ramę międzysystemową powszechnie używaną do tworzenia i uruchamiania aplikacji mobilnych. Zawiera ustawienia dla polecenia qmake, które tworzy aplikację. Służy do określania lokalizacji plików programistów i definicji specyficznych dla platformy.

Qt SDK został wcześniej opracowany przez firmę Nokia, zanim Digia nabyła oprogramowanie.

Jak otworzyć plik PRI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRI

Inne problemy z plikiem PRI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRI:

  • plik PRI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PRI
PRI do JPGPRI do JPEG