• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PREL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PREL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PREL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PREL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Premiere Elements Project Format Adobe Systems

Co to jest plik PREL?

Projekt wideo utworzony za pomocą programu Adobe Premiere Elements, nielinearnego programu do edycji wideo dla systemu Windows. Zawiera linię czasu, wiele ścieżek audio i wideo, efektów wideo i innych ustawień. Obejmuje odniesienia do plików audio i wideo, a nie samych mediów.

Pliki PREL mogą być importowane przez program Adobe Premiere Pro CS4, ale nie są rozpoznawane przez starsze wersje Premier Pro. Premiere Elements jest podobny do Premiere Pro, ale nie zawiera zaawansowanych funkcji.

Jak otworzyć plik PREL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PREL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PREL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PREL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PREL

Inne problemy z plikiem PREL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PREL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PREL:

  • plik PREL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PREL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PREL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik