• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Macro-enabled Open XML Presentation Format Microsoft

Co to jest plik PPTM?

Prezentacja za pomocą makr utworzona przez program Microsoft PowerPoint, program służący do tworzenia prezentacji i pokazów slajdów. Zawiera kolekcję slajdów, w tym tekst, układ, obrazy i osadzone makra. Zwykle używane do przechowywania dokumentów biznesowych, marketingowych i akademickich.

W przeciwieństwie do plików .PPTX, pliki PPTM mogą wykonywać osadzone makra. Nawet jeśli plik PPTX zawiera makra, program PowerPoint nie zezwala użytkownikom na ich uruchamianie. Najpierw muszą być zapisywane jako plik PPTM, a następnie makra mogą być wykonywane.

Pliki PPTM są oparte na formacie dokumentu Open XML, który został wprowadzony w pakiecie Microsoft Office 2007. Mogą być otwierane w programie PowerPoint 2007 lub nowszym lub w poprzednich wersjach programu PowerPoint z zainstalowanym składnikiem Open XML.

Jak otworzyć plik PPTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPTM

Inne problemy z plikiem PPTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPTM:

  • plik PPTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PPTM
PPTM do MST