• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPSM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPSM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPSM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPSM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 2007/2010 Macro-enabled Open XML Complete Slide Show Format Microsoft

Co to jest plik PPSM?

Plik PPSM to pokaz slajdów z włączoną funkcją makro utworzony przez program Microsoft PowerPoint, który umożliwia użytkownikom tworzenie pokazów slajdów i prezentacji. Zawiera niezbywalną kolekcję slajdów. Pliki PPSM są używane do pakowania prezentacji opartych na otwartych bazach danych w formacie tylko do przeglądania, takich jak pliki .PPTX, udostępniania ich innym osobom.

Pliki PPSM, w przeciwieństwie do plików .PPSX, zawierają makra wykonywane przez program PowerPoint. Nawet jeśli plik PPSX zawiera osadzone makra, program PowerPoint nie wykona ich, dopóki nie zostaną zapisane jako plik PPSM.

Makra w programie PowerPoint działają podobnie do skryptów, które umożliwiają zautomatyzowanie powtarzalnych zadań, takich jak formatowanie slajdu lub tworzenie nowych motywów slajdów. Można tworzyć i edytować makra za pomocą programu Visual Basic for Applications (VBA) za pośrednictwem karty Widok w wstążce.

Pliki PPSM mogą być otwierane w programie PowerPoint 2007 lub nowszym lub w poprzednich wersjach programu PowerPoint, które obejmują obsługę dokumentów Open XML.

Jak otworzyć plik PPSM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPSM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPSM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPSM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPSM

Inne problemy z plikiem PPSM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPSM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPSM:

  • plik PPSM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPSM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPSM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik