• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku POM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem POM. Jeżeli chcesz otworzyć plik POM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku POM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Maven Build Format The Apache Project

Co to jest plik POM?

Plik używany przez Maven, program Java służący do tworzenia aplikacji Java i zarządzania ich zależnościami. Zawiera informacje o kompilacji, takie jak wymagane zależności oprogramowania, zakres zależności i informacje o opakowaniu.

POM zawierają także informacje o kompilacji, takie jak nazwa programu, wersja kompilacji i wymagane wtyczki kompilacji.

POM pliki są bardziej powszechnie widziane z rozszerzeniem pliku .XML. Najczęściej używają nazwy pliku pom.Xml.

Jak otworzyć plik POM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku POM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi POM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem POM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik POM

Inne problemy z plikiem POM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem POM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami POM:

  • plik POM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku POM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik POM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik