• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PNZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PNZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik PNZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PNZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Panorama Database Set Format ProVUE Development

Co to jest plik PNZ?

Plik utworzony przez Panorama, szybką bazę danych i program arkusza kalkulacyjnego. Zapisuje odniesienia do plików bazy danych (plików .PAN), ale nie przechowuje samych baz danych. Umożliwia otwarcie wielu baz danych na raz.

Jak otworzyć plik PNZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PNZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PNZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PNZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PNZ

Inne problemy z plikiem PNZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PNZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PNZ:

  • plik PNZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PNZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PNZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik