• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PNTG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PNTG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PNTG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PNTG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Macintosh MacPaint Bitmap Graphics Apple

Co to jest plik PNTG?

Obraz utworzony przy użyciu programu MacPaint, programu do edycji obrazu, który został wydany pierwotnie na komputerach Macintosh w 1984 roku. Zawiera mapę bitową, która przechowuje obraz jako siatkę pikseli. Obsługuje tylko czarno-białe kolory. Nie jest powszechnie używany.

Jak otworzyć plik PNTG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PNTG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PNTG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PNTG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PNTG

Inne problemy z plikiem PNTG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PNTG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PNTG:

  • plik PNTG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PNTG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PNTG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik