• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PNACH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PNACH. Jeżeli chcesz otworzyć plik PNACH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PNACH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCSX2 Cheat Format PCSX2

Co to jest plik PNACH?

Plik kodu cheat używany przez PCSX2, emulator gry na gry w PlayStation 2. Zapisuje dane umożliwiające kody GameShark lub Code Breaker lub inne typy kody. Zawiera tytuł gry, wersję gry (eG, SLUS) i kod oszustwa.

Pliki PNACH są zapisywane w formacie zwykłego tekstu i można je edytować dowolnym edytorem tekstowym. Kod oszustwa to szesnastkowy kod używany przez emulator do wstawienia zmodyfikowanych danych do emulacji gry w danym punkcie danych. Oto zawartość przykładowego pliku PNACH:

gametitle = Moja gra [SLUS 12345] (U) comment = poprawka komentarza: 1, EE, 0032C220, słowo, 000000FF

Przedrostek nazwy pliku PNACH musi używać kodu CRC podanego dla gry PlayStation. Musi być również przechowywany w katalogu poprawek instalacji PCSX2. PCSX2 automatycznie ładuje pliki PNACH, które mają kod CRC odpowiadający kodowi CRC gry.

Określenie "pnach" jest wymawiane jako "poprawka".

Jak otworzyć plik PNACH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PNACH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PNACH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PNACH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PNACH

Inne problemy z plikiem PNACH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PNACH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PNACH:

  • plik PNACH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PNACH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PNACH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik