• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PLN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PLN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PLN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PLN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArchiCAD Solo Project Format GRAPHISOFT

Co to jest plik PLN?

Plik projektu Solo, który zawiera model 3D stworzony przy użyciu oprogramowania do projektowania architektonicznego ArchiCAD. Wykorzystywane przez architektów do projektowania konstrukcji, wnętrz, zewnętrznych i krajobrazowych. Wykorzystuje technologię Archicad Virtual Building do symulacji sposobu budowania prawdziwego budynku.

Jak otworzyć plik PLN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PLN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PLN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PLN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PLN

Inne problemy z plikiem PLN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PLN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PLN:

  • plik PLN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PLN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PLN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik