• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Perl Script Language Source Code Format N/A

Co to jest plik PL?

Plik PL jest skryptem napisanym w języku Perl, który jest kompilowany i uruchamiany za pomocą interpretera języka Perl. Zawiera wiersze kodu programu Perl ze zmiennymi, operacjami, funkcjami i komentarzami. Pliki PL mogą być trudne do odczytu ze względu na krótki i zwarty charakter składni języka Perl.

Skrypty PL są powszechnie używane do tworzenia programów, które analizują tekst przy użyciu wyrażeń regularnych, ale są również używane do wielu innych aplikacji, w tym skryptów serwera i skryptów CGI serwera WWW. Pliki PL zwykle zaczynają się od wiersza #! / Usr / local / bin / perl, co informuje komputer o uruchomieniu skryptu przy użyciu zainstalowanego interpretera języka Perl.

Jak otworzyć plik PL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PL

Inne problemy z plikiem PL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PL:

  • plik PL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik