• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PKT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PKT. Jeżeli chcesz otworzyć plik PKT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PKT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Packet Tracer Network Simulation Format Cisco

Co to jest plik PKT?

Zawiera symulację konfiguracji sieci dla Packet Tracer, programu do monitorowania sieci opracowanego przez firmę Cisco. Umożliwia użytkownikom przetestowanie różnych konfiguracji sieci. Używane głównie do celów edukacyjnych.

Jak otworzyć plik PKT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PKT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PKT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PKT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PKT

Inne problemy z plikiem PKT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PKT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PKT:

  • plik PKT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PKT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PKT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik