• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PKPASS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PKPASS. Jeżeli chcesz otworzyć plik PKPASS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PKPASS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Passbook Pass Format Apple

Co to jest plik PKPASS?

Plik PKPASS to plik używany przez książkę Passbook, aplikację iOS 6 służącą do zapisywania kart pokładowych, kuponów, kart lojalnościowych, biletów do kina i innych kart. Może zawierać przełęcz dostarczoną przez dostawcę (eG, Starbucks, Delta Air Lines itp.) Lub niestandardowy wygenerowany przez użytkownika przepust. Pliki PKPASS mogą być użyte do śledzenia kodów potwierdzenia, logowań, sald i innych informacji.

Pliki PKPASS można zaimportować do książki adresowej po prostu przez pobranie ich za pomocą Safari w telefonie iPhone. Sprzedawcy, którzy rozprowadzają karty, muszą podpisać cyfrowo w celu sprawdzenia wystawcy karty.

Pliki PKPASS to w rzeczywistości pliki .ZIP zawierające obrazy logo, przekazywanie informacji o formatowaniu i podpis cyfrowy. Jeśli chcesz przeglądać zawartość pliku PKPASS, możesz zmienić nazwę rozszerzenia ".Pkpass" na ".Zip", a następnie użyć programu Zip do wyodrębnienia plików.

Aplikacja na Android o nazwie PassWallet może również otwierać i zarządzać plikami PKPASS.

Jak otworzyć plik PKPASS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PKPASS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PKPASS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PKPASS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PKPASS

Inne problemy z plikiem PKPASS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PKPASS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PKPASS:

  • plik PKPASS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PKPASS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PKPASS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik